Personnel Directory

Main Number

The Rowan College at Gloucester County main phone number is: 856-468-5000.

Please note:

  • Extension numbers with the 2100 and 2200 series can be reached directly by dialing 856-415-XXXX.
  • Extension numbers with the 6200 to 6299 series can be reached directly by dialing 856-681-XXXX
  • All extensions can be reached by dialing the main line, 856-468-5000, and the extension number. All extension numbers within the 5500, 6300 and 6700 series can be reached only by dialing the main number and the extension.

Contact Information — Alphabetical by Name

Name
Department
Ext
NameAmran Abdullahi
DepartmentEnrollment Services [SS]
Ext6624
NameEileen Adezio
DepartmentPeople In Transition [CC]
Ext2222
NameKim Alexander
DepartmentYouth One-Stop Program [CS]
Ext6449
NameEmily Allen
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2162
NameScott Alscher
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameLoretta Anthony
DepartmentStudent Services [CC]
Ext2103
NameHelen Antonucci
DepartmentCommunity Service Corp. (RSVP) [Budd Blvd. Complex]
Ext6438
NameJoseph Arcaini
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameRegina Ashton
DepartmentContinuing Education/ GED Program [CEC]
Ext​5527
NameKaren C. Quigley
Department​ACT Program Instructor
Ext5202
NameCarol Atkinson
DepartmentLibrary Technical Services [LIB]
Ext2259
NameJudith Atkinson
DepartmentVice President [SS]
Ext2115​
NameSteve Awalt
DepartmentFinancial Services [CC]
Ext2274
NamePaul Babcock
DepartmentSafety & Security Sergeant [SAF]
Ext6233
NameDr. Sylvia​ Baer
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2133
NameSarah Baxter
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2170
NameBeth Beecroft
DepartmentInstructional Technology [IC]
Ext6458
NameMary R. Benedetti
DepartmentCenter for College & Career Readiness [SS]
Ext2205
NameChloe Benson
DepartmentLRC/Testing Center [LRC]
Ext2268
NameDarlene Berger
DepartmentCooperative Education
Ext2168
NameCarol Berk
DepartmentAcademic Services [CC]
Ext2104
NamePatricia Blackman-Hill
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2186
NameEd Blaetz
DepartmentFord ASSET [GCIT]
Ext468-1445 Ext. 2210
NameEvon Bobo
Department​Continuing Education/ABE Program [CEC]​​​
Ext​6224
NameDr. Sue Bodman
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2187
NameSherry Bohl
DepartmentCollege Services [CS]
Ext6358
NameElizabeth Brady
DepartmentFinancial Aid [SS]
Ext6630
NameMichelle Briles
Departmentcience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2142
NameTerry Briody
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameBirdena Brookins
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2120
NameAllen Brown
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameBarbara Brown
DepartmentCommunity Servoce Crop (RSVP) [Budd Blvd. Complex]
Ext6430
NameRichard Brown
DepartmentAdvisement [SS]
Ext2205
NameCarlos A. Burke
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2161
NameJeffrey Burns
DepartmentAdvisement [SS]​
Ext2102
NameDominick Burzichelli
DepartmentCollege Operations [CC]
Ext 2292
NameGregory Buthusiem
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2175
NameJacqueline Butler
DepartmentRecords/Student Data [SS]
Ext6293
NameBryan Buttler
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2117
NameDr. Namorah Gayle Byrd
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2123
NameDebbie Caizza
DepartmentBarnes & Noble Bookstore [BS]
Ext2234
NameLinda Canonica
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2183
NameLawrence Cantu
Department​Facilities [FAC]
Ext​6730
NameThomas Capaccio
DepartmentSafety & Security [SAF]
Ext6287
NameMichelle Capanas
DepartmentEnrollment Services/Student Records [SS]
Ext6356
NameJean Capizzi
DepartmentContinuing Education [CEC]
Ext6227
NameMarna Carlton
DepartmentHuman Resources [CC]
Ext2112​
NameAnthony Carpenter
Department​Athletics/ Volleyball [PEC]
Ext​2207
NameFelicia Carroll
DepartmentContinuing Education [CEC]
Ext2216
NameRonald Case
DepartmentHPER/Athletic Director [PEC]
Ext2257
NameJason Caulley
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameDonna Cavallaro
DepartmentTesting Center [LRC]
Ext2268
NameAmanda Chandler
DepartmentStudent Life [CC]
Ext6359
NameMichael Chando
DepartmentAdmissions/Financial Aid [SS]
Ext2282
NameLeo Chow
DepartmentBusiness [CC]
Ext2148
NamePatricia Claghorn
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext5504
NameDr. Lemuel B. Clark
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2146
NameAnnette Clifford
DepartmentPresident’s Office [CC]
Ext2109
NameBeverly Coates
DepartmentStudent Special Needs [IC]
Ext2265
NameDavid Coates
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2261
NameJoseph Colasante
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext 2152
NameDavid Comfort
DepartmentWeb & Portal Systems [IC]
Ext2246
NameDennis Cook
DepartmentStudent Special Needs Services [IC]
Ext2281
NameRichard Cooper
DepartmentAthletics/Women's Basketball [PEC]​
Ext​2207
NameBrent Corbin
DepartmentInformational Operations Clerk [CS]
Ext6357
NameDyron Corley
DepartmentAdvisement [SS]
Ext2203
NameSabrina Corsey
DepartmentSTEM[CC]
Ext2156
NameLaVonne Couch
DepartmentNursing & Allied Health [AHC]
Ext2190​
NameTheresa Covello
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext6247
NameJane Crocker
DepartmentLibrary [LIB]
Ext2250
NameRiker Cross
DepartmentTechnical Support Office [IC] ​
Ext​6508
NameConnie Dale
DepartmentLibrary [LIB]
Ext2258
NameRichard Dale
DepartmentSafety and Security [SAF]
Ext6287
NameBarun Dandapat
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2159
NameJoseph D'Argenio
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext6222
NameRandee Davidson
DepartmentCareer Services, CAP Center [CC]
Ext464-5229
NameRobert Dazlich
DepartmentOpen Computer Lab (Room 438) [IC]
Ext6431
NameDr. Jessica DeGraff
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2167
NameRonald DelPiano
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameChristina Denney
DepartmentCollege Services [CS]
Ext2202
NameSteve DePasquale
DepartmentAthletics/Women’s Softball [PEC]
Ext6612
NameAllison Derusso
Department​Fincial Services [CC]
Ext6296
NameFerne DeSimone
DepartmentCommunity Service Corps (RSVP) [Budd Blvd. Complex]
Ext6439
NameMarion Destralo-Caporusso
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2193
NameDr. William DeTora
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2296
NameDiana DeVault
DepartmentInstructional Technology [IC]
Ext2286
NameMargaret DiPatri
DepartmentAdmissions [SS]
Ext2269
NameChara (Badger) Doyle
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2126
NameNicole Dun​can
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2137
NameKaren Durkin
DepartmentInstitutional Research/Assessment [CC]
Ext2284
NameKathleen Ellis-Foultz
DepartmentFinancial Aid [SS]
Ext6364
Name​​Michele Epifani
DepartmentVolunteer Center of SJ [IC]​
Ext415 -9084 or 6261
NameMaryAnn Everline
DepartmentFacilities [FAC]
Ext2201
NameAmanda Fach
DepartmentLibrary [LIB]
Ext2239
NameKathy Falzone
DepartmentOpen Computer Lab (Room 438) [IC]
Ext6431
NameJoyce Feder
DepartmentACT Center (Rm 425) [IC]
Ext5203
NameJulie Fishburn
DepartmentFitness Center [PEC]
Ext6422
NameAnna Fitzpatrick
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext 2143/6345
NameLisa Ford
DepartmentNursing/Allied Health [HS]
Ext2180​
NameStephanie Fordyce
DepartmentCashier’s Office [SS]
Ext2237
NameCourtney Fox
DepartmentEnrollment Services [SS]
Ext6475
NameMichael Fox
DepartmentTechnical Support Desk [IC]
Ext2285
NameVicky Franks-Hogan
DepartmentRowan University Center [CC]
Ext5237
NameJohn Fresne
DepartmentLaw and Justice [LJC]
Ext6389
NameJeffrey Frye
DepartmentNetwork Center [CC]
Ext6265
NameLillian Gaitan
DepartmentTesting Services Center [LRC]
Ext2268
NameVicki Gall
DepartmentCollege Relations, Communications & Marketing [CC]
Ext2230
NameGina Galosi
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2194
NameDenise Gerace
DepartmentNursing/Allied Health [HS]
Ext2179
NameTerri Germano
DepartmentFinancial Aid [SS]
Ext2219
NameJoseph Getsinger
DepartmentSafety & Security [LIB]
Ext6209
NameMark Getsinger
DepartmentSafety & Security [CC]
Ext6287
NameMichael Getsinger
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameDr. Walter Gholson
DepartmentAdvisement [SS]
Ext2215
NameEdward Gillies
DepartmentFacilities, Maintenance [FAC]
Ext6370
NameDiane Gilson
DepartmentChemistry Lab [SH]
Ext6738
NameDr. Susan Glenn
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2164
NameLaueren Godwin
DepartmentRepresentative, Wilmington University
Ext464-5231
NameKim Gonzalez
DepartmentContiniung Education - ESL Program [CEC]​
Ext​5521
NameMichael Gotthold
DepartmentNetwork Management [CC]
Ext2288
NamePaul Grasso
DepartmentMaintenance and New Construction [FAC]
Ext2231
NameYvonne Greenbaun
DepartmentAcademic Compliance [CC]
Ext2138
NameDr. Louis Gross
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2132
NameRose Gruber
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2134
NameBeth Hall
DepartmentFinancial Services [CC]
Ext2228
NameSusan Hall
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2185
NameRosalie Hamilton
DepartmentTesting Center
Ext2268
NameDonna Hamlet
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext6424​
NameVaughn Hampton
DepartmentInstructional Technology [IC]
Ext2290
NameRobert Hanke
Department2290
Ext2290
NameDiane Hare
DepartmentStudent Life Office [CC]
Ext6343
NameCharles Harkins
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext6229
NameNancy Hawn
DepartmentPeople In Transition [CC]
Ext2256
NameChris Herz
DepartmentLibrary [LIB]
Ext2253
NameRobert Hill
DepartmentFire Academy [FIR]
Ext423-4127-ext.11
NamePatricia Hirsekorn
DepartmentLibrary [LIB]
Ext2251
NameSandra Hoffman
DepartmentEnrollment Services [SS]
Ext2220
NameJudy Holl
DepartmentCommunity Service Corps (RSVP) [Budd Blvd. Complex]
Ext6455
NameJennifer Hoxworth
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2160
NameRyan Hughes
DepartmentAthletics/M-W XCountry/Track & Field Coach [PEC]
Ext6336
NameLinda A. (Martin) Hurlburt
DepartmentAcademics [CC]​
Ext2106​​
NameLisa Iannuzzi
DepartmentBIT Center [CEC]
Ext415-7414 or 5509
NameDonna Jenkins
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2182
NameCarlos Jimenez
DepartmentTechnical Support Office [IC]
Ext6504
NameTanya Johnson
DepartmentAdvisement [SS]
Ext6205
NameJessica Jolly
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2124
NameAlmarie Jones
DepartmentDiversity & Equity [CC]
Ext2154
NameLori Joyce
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2121
NameSabreena Joynes
DepartmentPayroll [CC]
Ext2224
NameDr. Frederick Keating
DepartmentPresident [CC]
Ext2100
NameAnna Kehnast
DepartmentLibrary Serials/User Services [LIB]
Ext2254
NameMichael Keith
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2195
NameLynn Kindrachuk
DepartmentFitness/Wellness Center [PEC]
Ext6339/6422
NameEoin Kinnarney
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2122
NameSheryl Klein
DepartmentStudent Services [SS]
Ext6246
NameBrittany Kouroupos
DepartmentEnrollment Services [SS]
Ext6295
NameCarthornia Kouroupos
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext2157
NameGary Kuehnapfel
DepartmentOpen Computer Lab (Room 438) [IC]
Ext6431
NameJoan Kuhar
DepartmentTraining/Safety Compliance [CC]
Ext2111
NameChristina Kulisek
DepartmentAdmissions [SS]
Ext6273
NameMaria Kunkle
DepartmentAdmissions/Recruitment [SS]
Ext6474
NameDr. Edward LaBelle
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2169
NameJeanne LaBuz
DepartmentPeople In Transition [CC]
Ext2264
NameDr. Lois Lawson-Briddell
DepartmentCenter for Counseling and Wellness Services​ [CC]
Ext2243
NameKathleen Leader
DepartmentVeteran’s Affairs [SS]
Ext464-5239
Name​​Michael Lemon
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameDr. William Leonard
DepartmentLiberal Arts[CC]
Ext2119
NameBryan Lester
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameCheryl Lewis
DepartmentFinancial Services [CC]
Ext2223
NameDennis Lloyd
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext2147
Name​Marlene Loglisci
Department​Human Resources [CC]
Ext2113
NameNayibe Lopez
DepartmentNetwork Management [IC]
Ext4363
NameRobert Lore
DepartmentNetwork Management [CC]
Ext6238
NamePatricia Lowe
Department2252
Ext2252
NameKaren Lucas
DepartmentStudent Scholarships [SS]
Ext2105
NameCarlos Lugo
DepartmentNetwork Management [CC]
Ext6230
NameLaura J. MacAulay
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2196
NameJosh MacFerren
DepartmentFacilities, Maintenance [FAC]
Ext6370
NameDiane Macris
DepartmentCultural/Heritage Commission [CC]
Ext464-5214
NameSusan MacWilliams
DepartmentEnrollment Services [SS]
Ext6634
NameFred H. Madden
DepartmentLaw & Justice [FC]
Ext2272
NameAllen Magid
DepartmentContinuing Education [CEC]
Ext5503
NameBetty Magjuka
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2129
NameMary Malinconico
DepartmentComputer Graphics Arts [CC]
Ext2291
NameKathleen Malloy
DepartmentFinancial Aid [SS]
Ext6203
NameChris Martin
DepartmentAthletics/Men’s Basketball [PEC]
Ext2207
NameGeraldine S. Martin
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2189
NameKenneth Mattison
DepartmentNetwork [CC]
Ext2287
NameCheryl McBride
DepartmentStudent Life [CC]
Ext6456/2236
NameRaymond McCann
DepartmentFacilities, Grounds [FAC]
Ext6370
NameLucy McClain
DepartmentParalegal [LJC]
Ext2150
NameMike McConville
DepartmentAthletics/Wrestling [PEC]
Ext2214
NameThomas McCormack
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext2144
NameDaniel McCormick
DepartmentInstructional Technology [IC]
Ext2241
NameLynn McCosker
Department​Payroll [CC]
Ext2227
NameKathy McKenna
DepartmentStudent Development [SS]
Ext6271
NameCarol Meglio-Lentz
DepartmentTutoring Services [LRC]
Ext2248
NameDiane Michaels
DepartmentHuman Resources [CC]
Ext2114
NameDr. Mary Mishler
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2184
NameTimothy Mitcham
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameJohn Moore
DepartmentCollege Services [CS]
Ext6244
NameLauren Morgan
DepartmentAthletics/HPER [PEC]
Ext2206
NameDanielle Morganti
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext2293
NameJanet Morris
DepartmentFacilities, Maintenance [FAC]
Ext6370
NameCarolyn Mosley
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext6215
NamePatricia Mostovlyan
DepartmentAccounts Payable [CC]
Ext2225
NameNancy Nace
DepartmentCommunity Service Corp (RSVP) [Budd Blvd. Complex]
Ext6439
NameOron Nahom
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2177
NameDr. Christina Nase
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2176
NameTeresa Nate
DepartmentAdvisement [SS]
Ext6473
NameAli Navvab
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2172
NameVanita Nayka
DepartmentCommunity Service Corp. (RSVP) [Budd Blvd. Complex]
Ext6646
NameBarbara Nienstedt- McCormack
DepartmentScience, Technologies, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2171
NameSusan Nikkels
DepartmentAcademic Services [CC]
Ext2107
NameChibueze Okechukwu
DepartmentInstructional Technology/ERP Systems [IC]
Ext4361
NameRichard O’Neill
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameJohn Ortiz
DepartmentCareer Academic Planning (CAP Center) [CC]
Ext2198
NameJanet Quinn
DepartmentCashier's Office [SS]
Ext6605
NameKimberly Pandolph
DepartmentTesting Center [LRC]
Ext2268
NameLois Passalaqua
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameAngelica Pachini
Department​Liberal Arts [CC]
Ext2139
NameKeesha Patterson
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2128
NameDr. Natalka Pavlovsky
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2130
NameMichael Pawela
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2151
NameRose Ann Pekala
DepartmentRepresentative, Fairleigh Dickinson University
Ext464-5233
NameValeria Petrany
DepartmentScience Lab [SH]
Ext6231/6730
NameJosh Piddington
DepartmentTechnology [IC]
Ext2270
NameJohn Pidgeon
DepartmentInstitutional Research/Assessment [CC]
Ext2260
NameAudreen Pittman
DepartmentEOF/Outreach [CC]
Ext2278
NameMichael Plagianakos
DepartmentRowan University Center [CC]
Ext5230
NameMichael Polidora
DepartmentSafety & Security
Ext6287
NameSherri Pratt
DepartmentFinancial Services [CEC]
Ext2273
NameDeborah Rabottino
DepartmentContinuing Education [CEC]
Ext5502
NameSheryl Ratcliffe
DepartmentAdvisement [SS]​
Ext6251
NameMeg Resue
DepartmentInstitutional Compliance[CC]
Ext2101
NameGeorge Rey
DepartmentAdvisement [SS]
Ext2221
NameKimberly Rice
DepartmentCareer Academic Planning [CC]
Ext5228
NameDr. Brenden Rickards
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2279
NameJackie Rizzo
DepartmentStudent Special Needs Services [IC]
Ext6303
NamePaul Roach
DepartmentFinancial Aid [SS]
Ext2212
NameAlycia Robertson
DepartmentStudent Records [SS]
Ext6634
NameShannon Robinson
DepartmentBiology Lab [SH]
Ext6730
Name​​James Rodia
DepartmentEOF/Outreach [CC]
Ext6237
NameLaurie Rohrman
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2191
NameRonald Rogers
Department​Safety & Security [SAF]
Ext6287
NameGina Rongione-D’Argenio
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext681-6216
NameCarmela Rosolia
DepartmentMicrobiology Lab [SH]
Ext6733
NameDr. Robert D. Rossi
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2267
NameAnna Roth
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2174
NameLinda Roth
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext681-6217
NameKen Rothfuss
DepartmentStudent Sucess Center [LRC]
Ext2289
NameSusan Rothfuss
DepartmentLaw and Justice [LJC]
Ext2266
NameBrian Rowan
DepartmentAthletics [PEC]
Ext2263
NamePaul Rufino
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2173
NameDominic Russo
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameMegan Ruttler
DepartmentEnrollment Services [SS]
Ext2232
NameHenry Ryder
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext2145
NameTammy Sandberg
DepartmentSafety & Security [SAF]
Ext6287
NameBrigette Satchell
DepartmentContinuing Education [CC]
Ext6226
NameKathie Scaffidi
DepartmentTesting Services [LRC]
Ext2262
NameDouglas Scappa
DepartmentRepresentative, Wilmington University [CC]
Ext464-5232
NameMichael Scappa
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameH. David Schleicher
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2125
NameDenise Schmidt-Simon
DepartmentFire Academy [FIR]
Ext423-4127 ext.10
NameTimothy Schmitz
Department​Athletics/HPER [PEC]
Ext2214
NameLeanne Schoening- Lynch
DepartmentAthletics/HPER [PEC]
Ext2207
NameAnaMaria Schultz
DepartmentFinancial Services [SS]
Ext6236
NameJames Sentell
DepartmentPolice Academy Coordinator [FC]
Ext2244
NameDaniel Sharper
DepartmentSafety & Security [SAF]
Ext6287
NameJeffrey Silvestri
DepartmentFord ASSET [GCIT]
Ext468-1445 Ext. 2210
NameKaren Sitarski
DepartmentPresident's Office & Board of Trustees [CC]
Ext2110
NameIrena Skot
DepartmentAcademic Services [CC]
Ext6279
NameAthena Slaton
DepartmentEnrollment Services [SS]
Ext6278
NameJames Sloan
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext2153
NameTimothy (TJ) Smith
DepartmentCollege Services [CS]
Ext6358
NameRoxanne Somers
DepartmentGratns & Sponsored Projects [CEC]
Ext6211
NameTeneisha Soriano
Department​Facilities [FAC]
Ext6370
NameEllise Spaulding
DepartmentAthletic [PEC]
Ext6442
NameLaura Spencer
DepartmentCollege Relations, Communications & Marketing [CC]
Ext6498
NameAndrea Stanton
DepartmentCollege Relations, Communications & Marketing [CC]
Ext2229
NameMarcela Stein-Savelski
DepartmentLiberal Art [CC]
Ext2131
NameDonald Stetter
DepartmentBarnes & Noble Bookstore [BS]
Ext2249
NameDr. Carole Subotich
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2163
NameDonna Surowicz
DepartmentGloucester County Police Academy [LJC]
Ext6491
NameFrederick Swartz
DepartmentTesting Services [LRC]
Ext2268
NameBarbara Taylor
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2192
NameRobin Theurer
DepartmentStudent Records [SS]
Ext6471
NameDavid Thompson
DepartmentBuildings and Grounds [FAC]
Ext6370
NameDorothy Thompson
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameDaniel Thornton
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameDiana Trace
DepartmentBusiness Studies [CC]
Ext2149
NameHolly Turk
DepartmentStudent Records [SS]
Ext6288
NameBarbara Turner
DepartmentScience, Technology, Engineering, Math (STEM) [CC]
Ext2297
NameGenevieve Turner
DepartmentNursing & Allied Health [HS]
Ext2181
NameSandy Uhr
DepartmentYouth One-Stop Program [CS]
Ext6841
NameMargie Vacchiano
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2139
NameRobert Valli
DepartmentAthletics [PEC]
Ext2213
NameSamantha VanKooy
DepartmentStudent Affairs [SS]
Ext2276
NameAllen Vanneman
Department ​Instructional Technology [IC]
Ext4360
NameLisa Vasapollo
DepartmentStudent life [CC]
Ext2236
NameDavid Vogel
DepartmentFacilities/Grounds [FAC]​
Ext6370
NameBarbara Walker
DepartmentABE Counselor/Instructor [CEC]
Ext384-3728
NameJustin Weaver
DepartmentTechnical Support Office [IC]
Ext6256
NameCarol Weinhardt
DepartmentStudent Special Needs Services [IC]
Ext2247
NameSusan Weiss
DepartmentCollege Relations, Communications & Marketing [CC]
Ext2211
NameJennifer Wells
DepartmentContinuing Education [CEC]
Ext2217
NameRyan Wenzel
DepartmentBursar’s Office [SS]
Ext6615
NameChris White
DepartmentTechnical Support Desk [IC]
Ext6504
NameShannon White
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext6767
NameKristen Whyte
DepartmentStudent Services [SS]
Ext6272
NameTerry Williams
DepartmentTechnical Support Desk [IC]
Ext6378
NameJennifer Wilson
DepartmentAdult Education Center [ACT]
Ext6425
NameJacqueline Wyatt
DepartmentFacilities [FAC]
Ext6370
NameMatthew Wyatt
DepartmentFacilities, Maintenance [FAC]
Ext6370
NameJennifer Yager
DepartmentInstructional Technology [IC]
Ext6457
NameMargie Yahrling
DepartmentCashier's Office [SS]
Ext6290
NameRene Youssef
Department​Financial Aid [SS]
Ext6629
Name​Mark Zorzi
DepartmentFinancial Services​
Ext2280​
NameGlenn Groves
DepartmentEnrollment Services [SS]
Ext6411
NameSarah Munson
DepartmentEnrollment Services [SS]
Ext2245
NameJennifer Gates
DepartmentHuman Resources [CC]
Ext2271
NameKyle Lodge
DepartmentFoundation
Ext6340
NameStephanie Gomes
DepartmentLiberal Arts [CC]
Ext2118
NameDavid Metropoulos
DepartmentContinuing Education—BIR Center
Ext2217
NameLisa Trewin
DepartmentFoundation
Ext6338
NameDianne Carbonetta
DepartmentCollege Relations, Communications & Marketing [CC]
Ext6495
NameEster Lenhart
DepartmentFinancial Aid
Ext6262
NameTiffany Williams
DepartmentFinancial Aid [SS]
Ext6208
NameAlicia Kennon
DepartmentRowan University Center [CC]
Ext6264
NameMargaret Dower-Mancuso
DepartmentRowan University Center [CC]
Ext464-5226
NameChristine Mondelli
DepartmentRowan University Center [CC]
Ext6497
NameYa Vanca Brooks
DepartmentEOF/Outreach [CC]
Ext6737
NameSteph Lanza
DepartmentCareer & Academic Planning Center
Ext5229
NameAmber Hamlett
DepartmentCenter For Counseling & Wellness [CC]
Ext5236
NameJudy MacKenzie
DepartmentCollege Relations, Communications & Marketing [CC]
Ext6201
NameSteve Sweeney
DepartmentCareer & Academic Planning (CAP Center) [CC]
Ext6269
NameCody Miller
DepartmentFoundation & Alumni Relations
Ext681-6242


  • Stay Connected